Google’da birinci sayfada olmabilmek için kaliteli bir Seo çalışması yapılması gerekir. Başarılı bir Seo çalışması içinde işin ehli bir Seo uzmanı gerekir. Seo uzmanı sitenizi anahtar kelimelerinizde Google’da ilk sayfaya çıkartacak olan kişidir. Bu kişiyi ya da firmayı doğru seçmek çok önemlidir. Eğer çalışma sonucu başarılı olmazsa harcanan tüm maddiyat ve zaman boşuna harcanmış olacaktır. İyi bir Seo uzmanını referanslarından, yaptığı konuşmaların, yazdığı yazıların tutarlılığından, vaad ettiği başarıların gerçekletirilebilecek vaadler olduğundan emin olup seçebilirsiniz.

seo-uzmani

Seo çalışması, içerisinde çok fazla uygulama bulunduran bir çalışmadır. Bu sebeple Seo çalışması bir ekip tarafından yapılırsa daha kısa sürede sonuç alınabilir. Seo uzmanı sitenizin tüm Seo çalışması sürecini yönetir. Profesyonel Seo uzmanları müşterisini mağdur etmeden vaad ettiği sürede siteyi arama sonuçlarında hedeflenen yerlere getirir. Birinci sayfaya yükselen firma sahibinin satış oranları oldukça artar. Üstelik bu artış çok kısa sürede içerisinde gerçekleşir ve ilk sayfada kaldığınız sürece artarak devam eder.

 

Google birinci sayfaya çıktıktan sonra Seo uzmanının görevi bitmez. Önemli olan ilk sayfaya çıktıktan sonra yüksenilen zirvede kalıcı olmaktır. Başarılı Seo uzmanı yükselttiği siteyi arama sonuçlarında kalıcı olarak idame ettirir. Kalıcı olabilmek için Seo çalışmasının sürekli devam ettirilmesi gerekir. Düzenli olarak içerik ve site dışı çalışmaları yapılmaya devam edilmektedir. Site yeni gelen algoritmalara kısa süre içerisinde uyumlu hale getirilir. Bu sayede Google güncellemelerinde de sitede düşüş yaşanmaz. Seo uzmanının üstlendiği misyon oldukça ağır ve önemlidir. Sonuçta bir firmanın satışlarını arttırmak, o firmanın büyümesine yardımcı olmak onun görevidir. Başarılı Seo uzmanı hem ekibi hem de müşterisi için karşılıklı memnuniyet sağlamış olur.

 

Seo uzmanının yaptığı farklı bir çalışma yöntemi daha vardır. Bu yöntemde Seo uzmanı Seo çalışmasındaki uygulamaları kendi yapmaz çalıştığı müşterisinin bünyesindeki çalışanlar yapar. Seo uzmanı Seo danışmanı olarak hizmet verir. Bu hizmetle yapılması gerekenleri belirler ve belirtir. Seo çalışmasının tüm sürecini yine kendisi yönetir fakat çalıştığı müşterisini bilgilendirerek yönlendirir.